Home / TVS Diodes / BZW04-78HA0G
minImg
BZW04-78HA0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
BZW04-78HA0G
Package:
DO-204AL (DO-41)
Description:
TVS DIODE 78VWM 125VC DO204AL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series Automotive, AEC-Q101, BZW04
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 125V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V