Home / Ceramic Capacitors / C11AH0R6B-9UN-X1T
minImg
C11AH0R6B-9UN-X1T
Knowles Dielectric Labs
Product No:
C11AH0R6B-9UN-X1T
Description:
CAP CER 0505
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient P90
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series AH
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Knowles Dielectric Labs
Capacitance 0.6 pF