Home / Ceramic Capacitors / C320C104K5R5TA7317
minImg
C320C104K5R5TA7317
KEMET
Product No:
C320C104K5R5TA7317
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.1 µF