Home / Ceramic Capacitors / C322C155M5N5TA91707303
minImg
C322C155M5N5TA91707303
KEMET
Product No:
C322C155M5N5TA91707303
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X8L RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X8L
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GoldMax 300 Auto X8L HT150C
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 1.5 µF