Home / Ceramic Capacitors / C327C123F3G5TA7301
minImg
C327C123F3G5TA7301
KEMET
Product No:
C327C123F3G5TA7301
Description:
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 RAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Mfr KEMET
Capacitance 0.012 µF