Home / Ceramic Capacitors / C4532X7R1E156M250KC
minImg
C4532X7R1E156M250KC
TDK Corporation
Product No:
C4532X7R1E156M250KC
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 15UF 25V X7R 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 15 µF