Home / Oscillators / CA25C1434ILT
minImg
CA25C1434ILT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25C1434ILT
Description:
XTAL OSC XO 14.31818MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±30ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CA25
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V