CA42A025M335BA
XiangJiang
Product No:
CA42A025M335BA
Manufacturer:
XiangJiang
Description:
CAP TAN 3.3UF 20% 25V 2.5MM BULK
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series CA42 A
Type Epoxy Coated
Mfr XiangJiang
Capacitance 3.3 µF