CA45D050K475TA
XiangJiang
Product No:
CA45D050K475TA
Manufacturer:
XiangJiang
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.173" W (7.40mm x 4.40mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.2Ohm
Ratings -
Lifetime @ Temp. -
Series CA45 D
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr XiangJiang
Capacitance 4.7 µF