Home / Oscillators / CA70L15002HNR
minImg
CA70L15002HNR
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA70L15002HNR
Description:
7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) 15µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 60mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CA70L
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVDS
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 150 MHz