Home / Ceramic Capacitors / CAA573X7T2V335M640LH
minImg
CAA573X7T2V335M640LH
TDK Corporation
Product No:
CAA573X7T2V335M640LH
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 3.3UF 350V X7T SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350V
Size / Dimension 0.236" L x 0.331" W (6.00mm x 8.40mm)
Temperature Coefficient X7T
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MEGACAP, CA
Package / Case Stacked SMD, 2 L-Lead
Thickness (Max) 0.272" (6.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3.3 µF