Home / Coaxial Cables (RF) / CB1.17LL-2IPX-7.5IN-6O
minImg
CB1.17LL-2IPX-7.5IN-6O
Lighthorse Technologies, Inc
Product No:
CB1.17LL-2IPX-7.5IN-6O
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1 PLUG-PLG 7.5"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 1.17mm OD LL Coaxial Cable
1st Connector IPEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 50 Ohms
Color Gray
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series MHF1
Length 7.500" (190.50mm)
Mfr Lighthorse Technologies, Inc
1st Contact Gender Female
Style IPEX MHF1 to IPEX MHF1
Features Opposite Orientation, Low Loss Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz