CB15JB150R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CB15JB150R
Package:
Axial
Description:
RES 150 OHM 5% 15W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Power (Watts) 15W