CBS2004824-RF4
Cosel USA, Inc.
Product No:
CBS2004824-RF4
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Package:
Half Brick
Description:
DC DC CONVERTER 24V 202W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.44" L x 2.34" W x 1.54" H (62.0mm x 59.5mm x 39.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 8.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Power (Watts) 202 W
Series CBS (200W)
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 88%