Home / Fixed Inductors / CC453232A-100KL
minImg
CC453232A-100KL
Bourns Inc.
Product No:
CC453232A-100KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
1812
Description:
FIXED IND 10UH 1A 480 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Inductance 10 µH
Series CC453232A
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz