Home / Ceramic Capacitors / CC45SL3FD221JYNNA
minImg
CC45SL3FD221JYNNA
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3FD221JYNNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 220PF 3KV SL RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Temperature Coefficient SL
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series CC45
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220 pF