Home / Coaxial Cables (RF) / CCSMA-MM-RG316DS-24P
minImg
CCSMA-MM-RG316DS-24P
Crystek Corporation
Product No:
CCSMA-MM-RG316DS-24P
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
CBL ASSY SMA PLUG TO PLUG 24"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Cable Type RG-316 DS
1st Connector SMA Plug
2nd Contact Gender Male
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector SMA Plug
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series -
Length 24.00" (609.60mm)