Home / Ceramic Capacitors / CD45SL2GA330J-GKA
minImg
CD45SL2GA330J-GKA
TDK Corporation
Product No:
CD45SL2GA330J-GKA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 33PF 400V SL RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400V
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient SL
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series CD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 33 pF