CDRH5D28-101NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH5D28-101NC
Description:
FIXED IND 100UH 420MA 520MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 520mOhm Max
Inductance 100 µH