CF0504C121R-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
CF0504C121R-10
Description:
CMC 300MA 2LN 120 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max) 0.032" (0.82mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CF
Voltage Rating - DC -
Package / Case 0504 (1210 Metric)
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 300mA