CF1/2W220KJTB
Lumimax Optoelectronic Technology
Product No:
CF1/2W220KJTB
Package:
Axial
Description:
RES 220K OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 220 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W