Home / Ceramic Capacitors / CGA3E2C0G1H221J080AD
minImg
CGA3E2C0G1H221J080AD
TDK Corporation
Product No:
CGA3E2C0G1H221J080AD
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 220PF 50V 0603 EPOXY
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220 pF