Home / Ceramic Capacitors / CGA4J3X7R2E103M125AE
minImg
CGA4J3X7R2E103M125AE
TDK Corporation
Product No:
CGA4J3X7R2E103M125AE
Description:
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series CGA
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF