Home / Ceramic Capacitors / CGA6M3X7R2E224M200AA
minImg
CGA6M3X7R2E224M200AA
TDK Corporation
Product No:
CGA6M3X7R2E224M200AA
Description:
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series CGA
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.22 µF