Home / Ceramic Capacitors / CGA9P3X7R1H226M250KB
minImg
CGA9P3X7R1H226M250KB
TDK Corporation
Product No:
CGA9P3X7R1H226M250KB
Description:
CAP 2220 X7R 50V 22UF 20% 2.50MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 22 µF