Home / Ceramic Capacitors / CK45-R3AD681K-GRA
minImg
CK45-R3AD681K-GRA
TDK Corporation
Product No:
CK45-R3AD681K-GRA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 680PF 1KV RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.374" Dia (9.50mm)
Temperature Coefficient R
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CK45-RR
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 680 pF