Home / Ceramic Capacitors / CKG32KX7R2A225M335AH
minImg
CKG32KX7R2A225M335AH
TDK Corporation
Product No:
CKG32KX7R2A225M335AH
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series MEGACAP, CKG
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.2 µF