Home / Ceramic Capacitors / CKG45NX7R1C226M500JH
minImg
CKG45NX7R1C226M500JH
TDK Corporation
Product No:
CKG45NX7R1C226M500JH
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series MEGACAP, CKG
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 22 µF