CL2510-050
Laird Connectivity Inc.
Product No:
CL2510-050
Description:
FHSS 2.4GHZ DB9 SERIAL BRIDGE
User Guide
Applications Industrial Monitoring and Control, Wireless Alarm and Security Systems
Product Status Obsolete
Power - Output 50mW
Modulation or Protocol FHSS
Series -
Function Transceiver, FHSS
Sensitivity -98dBm
Voltage - Supply 6V ~ 30V
Data Rate (Max) 500kbps
Mfr Laird Connectivity Inc.
Frequency 2.4GHz