Home / Racks / CLC4B42BK
minImg
CLC4B42BK
Hammond Manufacturing
Product No:
CLC4B42BK
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Description:
4-BAY 42D COLOCATION SERVER CABI
User Guide
Number of Units 10U
Color Black
Mounting Rails Two Pair
Material Metal, Steel
Product Status Active
Weight -
Door Steel
Series CLC
Type Cabinet Rack
Mfr Hammond Manufacturing
Dimensions - Overall 42.000" L x 24.000" W x 83.020" H (1066.80mm x 609.60mm x 2108.71mm)
Ventilation Back, Front, Sides, Top
Style Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
Features -
Package Box
Dimensions - Panel 40.130" L x 19.000" W x 18.190" H (1019.30mm x 482.60mm x 462.03mm)