Home / COBs, Engines, Modules, Strips / CLM-22-40-80-36-AC30-F4-3
minImg
CLM-22-40-80-36-AC30-F4-3
Luminus Devices Inc.
Product No:
CLM-22-40-80-36-AC30-F4-3
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Description:
LED COB CLM-22 GEN3 WHT SQ 4000K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 22.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Max 2.4A
Current - Test 1.1A
Lumens/Watt @ Current - Test 161 lm/W
Size / Dimension 28.00mm L x 28.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 6000lm (Typ)
Series CLM-22 Gen3
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Luminus Devices Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 33.8V
Height 1.37mm