Home / Crystals / CM309A32.768MABJT
minImg
CM309A32.768MABJT
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CM309A32.768MABJT
Description:
CRYSTAL 32.768 MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series CM309A
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SOJ, 2.85mm pitch
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode 3rd Overtone
Frequency 32.768 MHz