Home / Crystals / CM8V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC
minImg
CM8V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC
Micro Crystal AG
Product No:
Manufacturer:
Micro Crystal AG
Description:
CRYSTAL 100.0000KHZ 9PF SMD
User Guide
Load Capacitance 9pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms
Ratings -
Series CM8V
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Micro Crystal AG
Operating Mode Fundamental
Frequency 100 kHz