Home / Fixed Inductors / CMD4D11NP-220MC
minImg
CMD4D11NP-220MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CMD4D11NP-220MC
Description:
FIXED IND 22UH 300MA 1.066OHM SM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.066Ohm Max
Inductance 22 µH