CMF202K4000JNEA
Vishay Dale
Product No:
CMF202K4000JNEA
Description:
RES 2.4K OHM 1W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.4 kOhms
Power (Watts) 1W