CMF5023R700DEEK
Vishay Dale
Product No:
CMF5023R700DEEK
Description:
RES 23.7 OHM 1/4W .5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 23.7 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W