CMF607R8700FKEB
Vishay Dale
Product No:
CMF607R8700FKEB
Description:
RES 7.87 OHM 1W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.87 Ohms
Power (Watts) 1W