CMF65110K00DHBF
Vishay Dale
Product No:
CMF65110K00DHBF
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 110K OHM 1.5W 0.5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 110 kOhms
Power (Watts) 1.5W