CMF659K1000JNEA
Vishay Dale
Product No:
CMF659K1000JNEA
Description:
RES 9.1K OHM 1.5W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.1 kOhms
Power (Watts) 1.5W