CMF7041K200FKEB
Vishay Dale
Product No:
CMF7041K200FKEB
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 41.2K OHM 1.75W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 41.2 kOhms
Power (Watts) 1.75W