CMR03F171JOYM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR03F171JOYM
Description:
CAP MICA 170PF 50V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.181" W (6.90mm x 4.60mm)
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 170 pF