CMR06F332FODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR06F332FODR
Description:
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.681" L x 0.291" W (17.30mm x 7.40mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 pF