CMR07F622FODP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR07F622FODP
Description:
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.870" (22.10mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.425" (10.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.780" L x 0.291" W (19.80mm x 7.40mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6200 pF