CN0967C22S12S7-200
Cinch Connectivity Solutions
Product No:
CN0967C22S12S7-200
Description:
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
User Guide
Cable Opening 1.106" (28.09mm)
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 22-12
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Material -
Features -
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 200°C