Home / Ceramic Capacitors / CNA6P1X7R1E226M250AE
minImg
CNA6P1X7R1E226M250AE
TDK Corporation
Product No:
CNA6P1X7R1E226M250AE
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
AUTOMOTIVE GRADE LOW RESISTANCE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CNA
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 22 µF