CP0002180R0KE66
Vishay Dale
Product No:
CP0002180R0KE66
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 180 OHM 2W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 180 Ohms
Power (Watts) 2W