CP0005100R0KE663
Vishay Dale
Product No:
CP0005100R0KE663
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 100 OHM 5W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 5W