CP000512K00KE66
Vishay Dale
Product No:
CP000512K00KE66
Description:
RES 12K OHM 5W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 kOhms
Power (Watts) 5W