CP000733R00KE663
Vishay Dale
Product No:
CP000733R00KE663
Description:
RES 33 OHM 7W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 1.378" L x 0.394" W (35.00mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 Ohms
Power (Watts) 7W