CP001518R00KE66
Vishay Dale
Product No:
CP001518R00KE66
Description:
RES 18 OHM 15W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 1.890" L x 0.492" W (48.00mm x 12.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 18 Ohms
Power (Watts) 15W